bsen

Moja #slikagrada

Profesionalno radno okruženje gdje dijelimo znanje i ideje.

“Moja #slikagrada” je takmičenje za najbolju fotografiju proslave Dana grada Banja Luka.
Dan našeg grada ove godine slavi se od 18. do 22. aprila, sa više od pedeset događaja.

Učešće u takmičenju mogu uzeti profesionalni fotografi, amateri, studenti i svi oni koji žele da njihova fotografska umijeća budu viđena od strane drugih i uđu u mogući uži krug u kojem pobjednike nagrađujemo vrijednim novčanim nagradama i to u sledećim iznosima:

  • Prvo mjesto - 500.00 KM
  • Drugo mjesto - 300.00 KM
  • Treće mjesto - 200.00 KM

Sistem glasanja će biti po principu “jedan glas, jedan lajk”, gdje će učesnik/ca sa najviše glasova osvojiti prvo, drugo ili treće mjesto respektivno. Ostala pravila možete pronaći na zvaničnoj Facebook stranici takmičenja “Moja #slikagrada”, koju preporučujemo da redovno pratite, a program same manifestacije možete da pogledate u tekstu ispod.

PROGRAM PROSLAVE 22. APRILA - DANA GRADA BANJA LUKE 2017. GODINE

18.04.2017

10:00 časova - Park muzike - Park Petar Kočić / Muzički paviljon,“Najmlađi voljenom gradu”,

JU “Centar za predškolsko vaspitanje i obrazovanje” Banja Luka

11:00 časova - Prezentacija stvaralaštva “Udruženja nacionalnih manjina”,

Ulica Bana Milosavljevića

Dječiji kutak - Park Petar Kočić / Muzički paviljon

  • 11:00 časova - Predstava “Škola za pačiće”, Dječije pozorište RS

  • 12:30 časova - Radionica “Brake dance” i “Izrada maski”, UG “Zdravo da ste”

16:00 časova - Projekcije animiranih filmova, Asocijacija za vizuelne umjetnosti “Feniks art”,

Dom omladine

Park muzike - Park Petar Kočić / Muzički paviljon

  • 18:00 časova - Koncert učenika Muzičke škole “Vlado Milošević”

  • 19:00 časova - Plesno veče, Banjalučki plesni savez

19:00 časova - Izložba plakata “Svjetsko bijenale studentskog plakata Novi Sad”,

Akademija umjetnosti BL, Izložbeni salon JKU “Banski dvor-Kulturni centar”

20:00 časova - “Veče Vlade S. Miloševića - koncert gudačkih kvarteta”,

Akademija umjetnosti BL, Koncertna dvorana JKU “Banski dvor-Kulturni centar”

20:00 časova - Otvaranje manifestacije “Dani studenata Univerziteta u Banjoj Luci”,

Narodno pozorište RS

20:00 časova - Otvaranje manifestacije “Dani studenata Univerziteta u Banjoj Luci”,

Narodno pozorište RS

20:30 časova - Scenski spektakl “Dis pozorište”, Gospodska ulica / “Dom omladine”

 

19.04.2017

11:00 časova - “INOST mladih 2017”, Savez inovatora, “Dom omladine”

11:00 časova - Izložba filatelije i numizmatike,

Društvo numizmatičara RS i filatelističko društvo BL, Atrijum Gradske uprave

11:00 časova - Promocija Zmijanjskog veza, UŽ “Duga” i “Draganas Garden”,

Ulica bana Milosavljevića

Dječiji kutak - Park Petar Kočić / Muzički paviljon

  • 11:00 časova - Radionica crtanja kredom na otvorenom, Udruženje “Kultart”

  • 11:00 časova - Strip radionica, Asocijacija “Feniks art” i Udruženje ljubitelja stripa

“Deveta dimenzija”

  • 12:00 časova - Muzička radionica “Afričke udaraljke”, UG “Zdravo da ste”

Park muzike - Park Petar Kočić / Muzički paviljon

  • 18:00 časova - Koncert Ansambla Zdravka Ćosića

  • 19:00 časova - Plesno veče, Banjalučki plesni savez

18:00 časova - Otvaranje izložbe “Nevesinjska puška - portreti ustanika”,

autor Biljana Ristić, Udruženje Hercegovaca, JKU “Banski dvor-Kulturni centar”

20:30 časova - Pozorišna predstava “12 zvjezdica”, Banjalučko studentsko pozorište,

Podrum scena, Gospodska ulica

 

20.04.2017

11:00 časova - Izložba studenata Akademije umjetnosti u Banjoj Luci, Ulica bana Milosavljevića

Dječiji kutak - Park Petar Kočić / Muzički paviljon

  • 11:00 časova - Predstava “Veselo igralište”, Dječiji studio glume “Roda”

  • 12:00 časova - Koncert Dječijeg hora “Vrapčići”

12:00 časova - “Viseća kugla”, Gradski odbor udruženja invalida, Trg Krajine

13:00 časova - Izložba “Banjalučki ljekari u Kraljevini Jugoslaviji”,

Arhiv Republike Srpske, Izložbeni salon, JKU “Banski dvor”

Park muzike - Park Petar Kočić / Muzički paviljon

  • 18:00 časova - Koncert učenika Muzičke škole

  • 19:00 časova - Plesno veče, Banjalučki plesni savez

19:30 časova - Međunarodni festival dječijeg folklora, KUD “Mladost”,

Ljetna pozornica tvrđave Kastel

20:00 časova - Predstava “Na dnu kace”, Narodno pozorište RS

Otvaranje igrališta - donacija kompanije “Mlijekoprodukt”, Park Mladen Stojanović

 

21.04.2017

Dječiji kutak - Park Petar Kočić / Muzički paviljon

  • 11:00 časova - Plesna radionica “Trnoružica”, PK “Flash”

13:00 časova - Međunarodna ulična trka “Banjaluka 2017”, Trg Krajine

18:00 časova - KONCERT

Mandolinski orkestar grada Patre “Tanasis Tsipinakis” i gradski tamburaški orkestar BL,ANIP “Veselin Masleša”, KUD “Čajavec”, KUD “Sveti Sava”, porta Hrama Hrista Spasitelja

Park muzike - Park Petar Kočić / Muzički paviljon

  • 18:00 časova - Koncert učenika Muzičke škole

  • 19:00 časova - Plesno veče, Prva baletska škola Banja Luka

19:00 časova - Izložba “Teme i ideje”, Galerija Matice Srpske, Muzej savremene umjetnosti

21:00 časova - KONCERT FILMSKE MUZIKE

Banjalučka Filharmonija i Umjetnički ansambl Ministarstva odbrane Srbije “Stanislav Binički”, Plato kod Muzeja savremene umjetnosti

Otvaranje igrališta - donacija kompanije “Mikrofin”, Bulevar vojvode Živojina Mišića

Otvaranje igrališta - donacija kompanije “Paspalj”, Pavlovac

 

22.04.2017

I - POLAGANJE VIJENACA

  • 09:30 časova - Spomen kosturnica “Novo groblje”

  • 09:30 časova - Spomenik palim borcima na Banj-brdu

  • 10:00 časova - Groblje “Sveti Pantelija”

  • 10:00 časova - Spomenik žrtvama Jasenovca

  • 10:30 časova - Spomenik stradalim u Veleizdajničkom procesu, groblje “Sveti Pantelija”

  • 11:00 časova - Spomenik palim borcima NOR-a

II - KULTURNI, SPORTSKI I DRUGI SADRŽAJI

  • 08:00 časova - “Tradicionalni marš omladine Potkozarja”,

SUBNOR, polazak ispred crkve - Verići

  • 09:00 časova - 5. Međunarodni badminton turnir “Banjaluka open 2017”, SD “Farmaprom”

  • 09:00 časova - “Banjalučka transverzala”,

Planinarsko društvo “Kozara”, polazak ispred Tvornice obuće “Bema”

  • 10:00 časova - Dan ustanove “Kotlićijada Borik Nektar 2017”, Plato ispred SD “Borik”

  • 10:00 časova - Međunarodna trka za juniore i seniore, KKK “Vrbas”, Kanjon Tijesno

  • 10:00 časova - Međunarodni turnir u mini rukometu “Banjaluka 2017”, SD “Borik”

  • 11:00 časova - NBC Međunarodni kuglaški turnir “Borac - Borik 2017”,

Kuglana Elmont, Lauš

  • 12:00 časova - Otkrivanje spomen-ploče kralju Alfonsu XIII, Ul. kralja Alfonsa XIII br. 1

  • 14:00 časova - 5. Međunarodno otvoreno prvenstvo grada Banjaluka u bridžu,

JP “Akvana”

  • 14:30 časova - Fudbalski turnir veterani FK “Vrbas” i prijatelji sa Kosmeta,

stadion FK “Vrbas”

  • 17:00 časova - Međunarodni plivački miting “22. April”, Gradski olimpijski bazen

  • 18:00 časova - “Piskavica voljenom gradu”, kulturno-umjetnički program,

KUD “Piskavica”, Piskavica

  • 18:00 časova - Svečana akademija, JKU “Banski dvor-Kulturni centar”

  • Park muzike - Park Petar Kočić / Muzički paviljon

    • 17:00 časova - Koncert, vokalni atelje “MaMa Vox”

    • 19:00 časova - “ONE TRI”, koncert R. Čavić, S. Vidović i M. Tatić

  • 20:00 časova - Koncert savremen muzike Duvački kvintet “Kalamos” iz Zagreba,

“Dani Vlade S. Miloševića”, Muzej RS

  • 21:00 časova - Koncert “ROK SIMFONIJA”, Plato kod Muzeja savremene umjetnosti

  • 22:00 časova - Koncert “DEMOFEST” - (Artan Lili, Mnogi Drugi, Brutal Protest),

Ljetna pozornica tvrđave Kastel

  • Banjaluka “DIVAN DAN” - cjelodnevni događaj organizovan od strane “Udruženja ugostitelja Banja Luka” i trgovina u Gospodskoj ulici

  • Otvaranje zabavno-tematskog parka “Svijet dinosaurusa”, Tvrđava Kastel